Andulasyon

Andulasyon Nedir?

Andulasyon, sözcük anlamı itibariyle dalga yaratma, dalgalanım anlamına gelen “ondülasyon” sözcüğünden türetilmiştir. Andulasyon terapisi; organizmanın korunma sistemlerini ve hücre gelişimini destekleyen, geniş bir frekans alanında dokularda biyolojik rezonans titreşimleri üreten, mekanik vibrasyon ile kızılötesi derin ısının kombinasyonundan oluşan yeni jenerasyon, biyofiziksel bir bütüncül terapi yöntemidir. Bu yeni teknoloji, bilim insanları, farklı alanlardan akademisyenler, spor tıbbı uzmanları ve hekimlerin ortak çalışmaları ile Almanya’da geliştirilmiştir.

💯

Andulasyon, vücutta bulunan bütün sıvıların salınımını (osilasyonunu) sağlar.

💯

Andulasyon yalnızca bir organ veya bir organ sistemi üzerinde etki göstermek yerine, organizmanın önemli fonksiyonlarının üzerinde bütüncül olarak pozitif bir etki sağlar.

💯

Andulasyon, otojen sağlık kaynakları (kendi kendini iyileştirme mekanizmaları) ile kan ve lenf dolaşımının aktivasyonu için çok etkili bir yöntemdir.

💯

Andulasyon, sağlığın yeniden kazanılması ve sürdürülmesinin temelini oluşturur.

Andulasyon, Bütünsel ve Fonksiyonel Sağlığın en büyük destekçilerinden birisidir.

Uygun bir beslenme programı ve yeterli miktarda egzersiz ile birleştirildiğinde vücutta tutulan suyun/ödemin getirdiği rahatsızlıkların ortadan kaldırmasına ve su kaybıyla birlikte ağırlığın etkin bir biçimde kontrol edilmesine yardımcı olmaktadır.

Andulasyon, mekanik olarak uyarılmış titreşimlerin ve kızılötesi ışığın kombinasyonundan meydana gelmektedir.

Hem bölgesel olarak, hem de tüm vücudu kapsayacak şekilde uygulanabilir.

Kızılötesi ışık, titreşimlerin daha derine nüfuz edebilmesini temin etmektedir.

Andulasyon, bilim insanlarının, üniversitelerdeki önemli departmanların ve doktorların işbirliği ile tanınmış araştırma merkezlerinde geliştirilmiştir.

Andulasyon, bilimsel olarak araştırılmış olup, yayınlanmış pek çok çalışmaya konu olmanın yanında uluslararası toplantılarda, görüşmelerde de tanıtılmıştır.

Çok sayıda hastanın kişisel yorumları, bilimsel gözlemleri ve bulguları etkilerini destekleyici niteliktedir.

02-ARKAPLANSIZ

Andulasyon Bize Ne Sağlar?

Bütünsel ve Fonksiyonel Sağlığın en büyük destekçilerinden birisi olan; Hücre Aktivasyonu, Endorfin Sinyaller ile Ağrı Yönetimi, Daha İyi Bir Kan Dolaşımı, Gevşeme Mekanizmalarının Aktivasyonu, Lenf Akışının Uyarılması gibi yaşamsal öneme sahip 5 prensip ile çalışan Andulasyon Terapi Sistemleri sağlıklı yaşam yolculuğumuzun en büyük tamamlayıcısı olacaktır.

 • Daha fazla enerji (ATP)
 • Daha fazla kalojen
 • Daha sıkı bir cilt
 • Daha sağlıklı bir doku
 • Daha iyi bir metabolizma
 • Daha az ağrı
 • Daha esnek bir beden
 • Daha fazla enerji
 • Daha fazla gülümseme
 • Daha aktif yaşam
 • Daha hızlı iyileşme
 • Daha az kramp
 • Daha az varis
 • Daha az yorgunluk
 • Daha iyi kan değerleri
 • Daha kolay uykuya dalma
 • Daha kaliteli uyku
 • Daha az katılık hissi
 • Daha az gerginlik
 • Daha az stres
 • Daha az selülit
 • Daha efektif detoks
 • Daha az ödem
 • Daha fazla atık madde atılımı
 • Daha sağlıklı hücre yapısı
02-ARKAPLANSIZ

Andulasyon Kullanım Alanları

Yüzlerce Doktor, Diyetisyen, Fizyoterapist ve Psikolog başta olmak üzere pek çok sağlık profesyoneli tarafından büyük bir memnuniyetle kullanılan Andulasyon Terapi Sistemi hasta ve danışan memnuniyeti ile aidiyeti yaratmanın ötesinde;

Akut ve Kronik Ağrı Sorunları

Aşırı Kilo, Bölgesel Yağlanma, İç Organ Yağlanması Sorunları

Ödem, Selülit, Varis vb. Dolaşım Sorunları

Uykusuzluk, Stres ve Tükenmişlik Sendromu

Huzursuz Bacak Sendromu

Kabızlık, Bağırsak Tembelliği vb. Metabolizma Sorunları

gibi bir çok problemin tedavi sürecinde en çok destek aldıkları teknolojilerden biri de ANDULASYON teknolojisidir.

02-ARKAPLANSIZ

ANDUMEDIC®3 Pro

KLİNİĞİMİZDE ANDUMEDIC®3 PRO CİHAZI İLE HİZMET VERMEKTEYİZ.

ANDUMEDIC® 3, özellikle klinik ve profesyonel uygulamalar için tasarlanmış, CLASS IIA sınıfı sertifikalı bir medikal cihazdır. Andulasyon terapi sistemi Kızıl ötesi ısının ve mekanik titreşimlerin kombinasyonu sayesinde, insan vücudu ATP (adenozin trifosfat) üretimini aktive eden fiziksel uyaranlar tarafından uyarılır ve bu sayede, kas sistemi yoğun bir rahatlamaya kavuşur. Bu yolla, ağrı giderimi sürecinde vücut, etkili bir şekilde desteklenebilir. Kişisel bakım prensibinin bir elemanı olan ağrı giderimi, 10 yıldır hhp’nin uzmanlık alanını oluşturmaktadır.

Kalite ve güvenlik. Almanya’da üretilmiştir

ANDUMEDIC® 3 doğal bir uyarıcıya dayanmaktadır, bununla beraber medikal teknolojide bir yeniliği temsil etmektedir.

Bilim insanlarıyla, üniversite klinikleriyle ve doktorlarla yakın bir işbirliği içersinde, kızıl ötesi ısının ve mekanik titreşimlerin olumlu etkilerini kombine etmeyi başardık. ANDUMEDIC® 3’ün çalışma prensibi bütün dünyada benzersiz olduğundan, onun için bir patent başvuru sunda bulunduk. Dünya üzerinde 120.000’in üzerinde insan şimdiden ANDUMEDIC® 3’ü ağrılarını dindirmek için kullanmakta ve kullanıcı sayısı her geçen gün artmakta.

Aynı zamanda, ANDUMEDIC® 3, 45.000’den fazla kişi tarafından satın alınmış ve ağrı tedavisi amaçlı kullanılmıştır ve bu rakam her gün artmaktadır.

Sistemde 15 adet titreşim motoru bulunmaktadır.

Uykusuzluk, Stres ve Tükenmişlik Sendromu

POWER ANDULATOR'de 4 adet titreşim motoru vardır.

Ek titreşim motorları, bacak seviyesindeki titreşim motorlarını takviye eder.

ANDULASYON KEMERİ'nde 2 adet titreşim motoru vardır.

Fazladan iki adet titreşim motoru karın ve gövde bölgesinde uyarı oluşturur.

Kızılötesi Isı Kızılötesi Isı

Kızıl ötesi ısı, ağrı dindirilmesini ve rejenerasyonu sağlayan, test edilmiş terapötik bir prosedürdür. Altı adet kızıl ötesi ısı sensörü, yoğun ve yararlı bir rahatlama hali meydana getirirler. Rahatlatıcı ve hoş bir ısı, 780 ila 1400 nm arasındaki frekans alanında bulunan kısa IRA dalgalarıyla oluşturulur. Kan damarlarının genişlemesi sonucunda ısı, iyileşme sürecine olumlu bir katkı sağlayabilir. Dolayısıyla hem kan dolaşımı hem de hücresel dokulara gidecek olan besleyici maddeler artar. Dahası, yararlı ısı etkisi, ağrılı ve derin kas gerginliklerini yok eder. Özellikle iltihaplanma durumlarında, daha iyi bir dolaşım sayesinde kızıl ötesi ısı, iltihaplanmaya neden olan maddelerin yok edilmesinde faydalı olabilir.

Randevu Al
close slider
Randevu Talep Et